Günümüzde kontrol hepimiz için çok çok önemli.. Bu sitede farklı sektörlerde yapmış olduğumuz geçiş kontrol, personel kontrol uygulamalarından örnekler ve konuyla ilgili ilginç makaleler bulabilirsiniz.

Belirlenmiş bir alana, tanımlanmış kişilerin geçişlerinin kontrol altına alınması için kullanılan sistemler geçiş kontrol sistemleri olarak adlandırılır.

Güvenliğin daha üst seviyelerde olması istenen yerlerde geçiş kontrol sistemleriyle birlikte uzaktan da kontrol edilebilen düşük enerjili elektrik veya mıknatıs sistemi ile çalışan kilit sistemleri tercih edilmektedir.

Bu sistemler kartlı veya parmak izli hangi sistem kullanılıyorsa, tanımlı kişilerin kartını veya parmağını tanıtması sonucu kapı kilidine tetik verilerek açılmasını sağlayan sistemlerdir.

Farklı ağırlıklarda tutma ve taşıma kapasitesi bulunan bu kilitler üst düzey güvenlik gerektiren, geçişlerin sınırlandırılması istenen yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağırlıklar arasındaki farklılıklar kapıya yapılan darbelere karşı dayanıklılık seviyesini göstermektedir. Bu nedenle sağlam güvenlik önlemi istenen yerlerde, yüksek ağırlıklı kilitlerin tercih edilmesi gerekir.

Kapı kilit sistemlerinin, personel takibi ve geçiş kontrol için kullanılan parmak izi ve kartlı geçiş cihazlarıyla birlikte kullanılabildiğinden bahsetmiştik.

Çalışma yöntemleri benzer olan bu sistemlerde, yine aynı şekilde kart veya parmak izlerinin cihaza tanıtılması gerekmektedir. Tanımlı olan kişiler ve yetkilendirmeler dışında, acil bir durum olmadığı müddetçe bu kapılardan geçiş sağlanamamaktadır.

Kapı kilit sistemlerinin uzaktan kumanda, şifre, kart ve parmak izi okuyucu gibi çeşitli geçiş seçenekleriyle kontrol edilebilmesi ve güvenli oluşu sayesinde site, işyeri, depo veya fabrika girişleri gibi giriş çıkış yapan kişilere dikkat edilmesi gereken yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Kullanım kolaylığı ve sağladığı kontrollü geçişler sayesinde birçok alanda tercih edilen, talebe göre iç mekan ve dış mekana uyumlu olabilen, kullanışlı ve ekonomik kapı kilit sistemlerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: